Svatební obřady

Svatební obřady

Svatba je jedním z nejdůležitějších mezníků, který je součástí našich životů již po staletí. Malebné prostředí tajuplného barokního zámku s velmi bohatou historií, se tak může stát ideálním místem pro vykročení po společné cestě, která je pilířem partnerského vztahu.

Začněte psát společný příběh s životním partnerem v krásném prostředí zámku, jehož kořeny sahají do hluboké a bohaté historie. Ta s sebou nese rozmanité příběhy, jejichž součástí může být i ten váš. Nechte se okouzlit originálním místem, kde působila pěvkyně Ema Destinnová.

Zaujalo vás půvabné místo zámečku natolik, že jste se zde rozhodli uspořádat svatební den? Pak by vaše první dotazy měly směřovat k vedení zámku. Zde můžete prokonzultovat volné termíny a další organizační podrobnosti, které jsou nutné pro zařízení svatebního obřadu. Po dohodnutí termínu je nutné opatřit všechny úřední záležitosti na Městském úřadě ve Stráži nad Nežárkou.

Jak může vypadat váš svatební den?

Svatební obřad může probíhat pod širým nebem nebo v prostorách zámku.
Svatba se koná v atraktivní lokalitě, která vyniká velmi dobrou dopravní dostupností.
Parkovat můžete přímo před zámkem.
Po předchozí domluvě lze prohlédnout prostory pro svatbu zdarma.
Pořiďte si nadčasové a originální svatební fotografie v jedinečných prostorách hudebního sálu, na nádvoří či v zámeckém parku.
Kapacita hudebního sálu je 200 míst.
Během obřadu můžete nechat rozeznít originální tóny klavírního křídla umístěného v hudebním sále.
Areál je během obřadu pro veřejnost uzavřen.
Podmínky svatebního obřadu Pravidla svatebního obřadu Ceník a poplatky
  • Svatbu může navštívit maximálně 200 hostů. Nabízíme 188 míst k sezení. 
  • Svatba se může konat v časovém rozmezí od 10:00 - 16:00 hodin a dle dohody s matrikou.
  • Obřad trvá 2 hodiny včetně příprav a fotografování. 
  • Cena za pronájem prostor činí 6 000 Kč
  • Příplatek za další hodinu konání obřadu je 2 500 Kč.

Jedinečnou historickou atmosféru není radno poškodit. Při nedodržení stanovených podmínek má správa zámku právo obřad bez náhrady nezahájit, či případně ukončit obřad i během samotného průběhu. Za případné škody jsou zodpovědní objednavatelé.

Proto je důležité, abyste se seznámili s pravidly, které nám napomáhají udržovat původní historickou a jedinečnou atmosféru zámku. Při obřadu je tak zakázáno:

  • Kouřit cigarety a konzumovat donesené alkoholické nápoje. Výjimkou je slavnostní přípitek novomanželů, svědků a rodičů.
  • V areálu celého zámku, včetně nádvoří a přístupové komunikace, se bohužel musíte obejít bez tradičních novomanželských zvyklostí, jako je házení rýže, hrachů, konfet či dalších rozmanitých drobností. Zakázáno je také tradiční rozbíjení talíře.
  • Předem je třeba všechny účastníky obřadu upozornit na to, že toalety se nachází pouze na jednom místě, a to na prvním nádvoří. 

Základní poplatek zahrnuje celkovou dobu od příjezdu svatebních hostů, činící 30 minut před zahájením obřadu, do doby opuštění areálu zámku. Ta je stanovena na 90 minut, a to včetně fotografování v exteriéru zámku.

Za každou další započatou hodinu pobytu na zámku je účtován poplatek 2 500 Kč, který se hradí v hotovosti dopředu. Výjimka nastává v případě, že svatebčané mají objednanou prohlídku expozice Emy Destinnové, která se nachází v přízemí zámku. Na ty se pak stanovený časový limit nevztahuje. 

Chcete-li si nejenom zpestřit tento významný den, ale také poskytnout všem přítomným svatebčanům nevšední zážitek, pak je možné si také objednat prohlídku expozice Emy Destinnové